مدرسه شدیم

سیمای تربیت دینی در همین نزدیکی  
من 6 سال در مدرسه ای بسیار مذهبی تحصیل کردم.
به سادگی می توانم ادعا کنم که اگر یک روز همراه با تعدادی از همکلاسی ها جمع می شديم تا دسته ی عزاداری راه بیندازیم و همزمان با برگزاری کلاس درس به خیابان برویم و سینه زنی و نوحه خوانی کنیم، تشویق می شديم.
اما اگر یک روز تصمیم می گرفتیم همراه با همکلاسی ها پس از بازگشت از مدرسه به هر پیرمرد و پیرزنی که در راه می دیدیم کمک کنیم تا از خیابان رد شوند یا بارشان را به منزل برسانند، شدیدا تنبیه می شديم.
البته م

سیمای تربیت دینی در همین نزدیکی 
 
سلام اخه این چه مدرسه ایه همش امتحان امتحانای این ماه تموم نمیشه ماه دیگه امتحاناش شرو میشه اخه ما ام ادمدیم عاقا اصن من نمیخام درس بخونم برم مدرسه تیزهوشان سالبد باید واسش خوند اه اه اه اه اعصابم داغونه رفتم شهر عشقم ولی اونو ندیدم از در خونشون رد شديم ولی خونش ولی ندیدمشیم ایش من عشقمودمی خام
خو منم دل دارم اه من یه ابجی می خامذب دردو دلم گوش کنه اخه چرا خدا به یکی داداش نمیدی به ما س تاشو میدی اه

 
مدرسه معین زاده شهرضا  
مدرسه معین زاده شهرضا
دیروز در خیابان اردی بهشت شهرضا کوچه شهید شهری سری به این مدرسه پر خاطره زدم
از میان عکسهای قدیمی این مدرسه دو عکس را با عکس جدید تلفیق کردم
دیگر از آن همه شور و نشاط و هیاهو جز فریاد کر کننده سکوت صدایی نمی شنوی
و تمام آن شلوغی نشاط آفرین تبدیل به انباری از ضایعات آموزش و پرورش شده و منتظر فریاد وحشت آور ماشینهای تخریب است تا تمام آن خاطرات را در هم فرو ریزد .
دو عکس در فاصله 40 ساله
و دبیران آن سالهای مدرسه معین زاده
مدرسه

مدرسه معین زاده شهرضا  
شماره ی غریبه  
گوشی ام زنگ می خورد. یک شماره ی غریبه. "بله." "سلام آقای ماهر." "سلام." "آقای ماهر، مدیر مدرسه چه حقی دارد برادر من را بزند. برادر من الان سرش دردمی کند، می گوید دیگر مدرسه نمی آید. پدرم می خواهد بیاید مدرسه را خراب کند." می گویم: "شنبه صبح زود بگو برادرت بیاید پیش من برویم پیش مدیر ببینم قضیه چی بوده." "سر برادرم درد می کند. چرا مدیر زده به سرش." "ببین من با کتک زدن مخالف ام. فردا صبح زود با مدیر صحبت می کنم." "آقای ماهر، من شما را تا حالا ندیده ام و نمی شنا

شماره ی غریبه 
کتاب و لبو( چاپ شده در روزنامه ی شرق اول آذر 94، صفحه ی دوازده)  
بچه های شورای دانش آموزی حسابی فعالیت می کنند، و رویاهای مدرسه و دانش آموزان را یکی یکی محقق می کنند. اول آمدند که آقا، انباری گوشه ی حیاط مدرسه را می خواهیم. خودشان خالی اش کردند، و کف اش یک فرش انداختند، و کنارش مبل های اسقاطی انباری را چیدند. انباری موش دارد. برای در امان ماندن کتاب ها اطراف انباری را رژه کشیدند، و کتاب ها را آویزان کردند. دو نفرشان پیشنهاددادند که می خواهیم برای صبحانه ی بچه ها عدسی درست کنیم. مادر یکی شان اولین قابلمه ی عد

کتاب و لبو( چاپ شده در روزنامه ی شرق اول آذر 94، صفحه ی دوازده) 
درباره ی دوستان  
سه دانش آموز هستند که از اول مهر تا امروز هر روز نام شان توی فهرست کارها و پی گیری های روزانه ام است. هر روز به آن ها سرمی زنم، یا اگر غایب اند پی گیرشان می شوم. هر بار غایب شده اند با خودم گفته ام دیگر نمی آیند. یعنی از اول سال می دانستم که نمی شود توی مدرسه نگه شان داشت. می دانستم که بالاخره می روند و من هم نمی توانم کاری بکنم. اما تلاش ام را کردم تا یک روز هم که شده یک ساعت هم که شده بیشتر مدرسه بیایند.
دو شنبه همه چیز تمام شد. دوشنبه آخرین شان هم دی

درباره ی دوستان 
قاضی مدرسه( چاپ شده در روزنامه ی شرق 17 آذر 94، صفحه ی دوازده)  
پله‌های دادگاه را بالا می‌روم. من که تا حالا دادگاه نیامده‌ام، می‌روم و اسم اتاق‌ها را می‌خوانم. می‌روم تا می‌رسم به جایی که جلوی پله‌ها صندلی گذاشته‌‌اند و نمی‌شود بالاتر رفت. گلویم می‌سوزد. حسابی بیمارم. گیج و منگ می‌روم. یکی از اتاق‌ها را انتخاب می‌کنم، و وارد می‌شوم. جوان پشت میز انگار منتظر من است. میان همه ارباب‌رجوع‌ها چشم می‌دوزد به من. چند جمله می‌گویم. گوش می‌دهد. بیشتر می‌گویم. می‌گوید: «برو پیش دادستان. طبقه پایین». م

قاضی مدرسه( چاپ شده در روزنامه ی شرق 17 آذر 94، صفحه ی دوازده) 
مدرسه دولتی شاپور بوکان - ۱۳۰۷شمسي  
مدرسه دولتی شاپور بوکان - ۱۳۰۷شمسی
مدرسه دولتی شاپور بوکان در سال ۱۳۰۷شمسی به عنوان اولین مدرسه این شهر تاسیس گردید. مدیریت آن مدرسه بر عهده آقای مهدی شیبانی بود و مرحوم شیخ حسن کاظمی مکری نیز به عنوان اولین معلم بوکانی در آن شروع به تدریس نمود.
منبع:پایگاه خبری – تحلیلی کانی پرس

مدرسه دولتی شاپور بوکان - ۱۳۰۷شمسي 
جشن شکوفه ها  
در روز چهارشنبه یکم مهر 1384 دانش آموزان آموزشگاه شهید بمپوری با شور و شوق مضاعف وارد مدرسه و کلاس های درس شدند در این روز کتاب دریافت کردند ،همچنین آقای آرزو مدیر مدرسه و حاج خدایاری معاون آموزشی و  آذرپیرا معاون پرورشی نکاتی چند در رابطه با مسائل گوناگون آموزشی و پرورشی با دانش آموزان ایراد سخن فرمودند. 
 
 
 

جشن شکوفه ها 
خودکشی دانش آموز ۱۵ ساله به دلیل احضار والدین به مدرسه  
خودکشی دانش آموز ۱۵ ساله به دلیل احضار والدین به مدرسه
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۴/۹/۲۷کد خبر: ۷۶۰۸۶
دانش آموز ۱۵ساله ای در یکی از مدارس روستایی خراسان شمالی خود را حلق آویز و به زندگی خود پایان داد.
عصر بانک؛  دانش آموز ۱۵ساله ای که در یکی از روستاهای خراسان شمالی مشغول به تحصیل بود، وقتی مدیر مدرسه به دلیل بی انضباطی وی، خواستار حضور والدینش در مدرسه شد، با رفتن به آغل گوسفندان در منزل، خود را به دار آویخت.
 
ابوالفضل جنتی رئیس آموزش و پرورش شهرستان مانه و

خودکشی دانش آموز ۱۵ ساله به دلیل احضار والدین به مدرسه 
دبستان سعادت - رودكي- شاهين دژ-1296ش  
دبستان سعادت ( رودكی) شاهین دژ-1296ش
اولین اخذ کننده رسمی دیپلم در شاهین دژ -منبع عكس : پایگاه خبری شاهین پیام
مرحوم بلوری نخستین مدرسه را در این شهر پایه گذاری كرد.وی عده از مردان نیك اندیش شهر را به دور خود جمع كرد و از آنان برای اداره مدرسه و استخدام معلم اعانه جمع آوری كرد تا بالاخره در سال 1296 ش به همت این افراد دبستان سعادت را در مركز بخش افتتاح و آغاز به كار كرد و این مدرسه را شورای موسس سعادت نامگذاری كردند. او شخصا بر جریان امور مدرسه نظارت

دبستان سعادت - رودكي- شاهين دژ-1296ش 
مدرسه دولتی - سیروس خوي 1298ش  
مدرسه دولتی - سیروس خوی 1298ش
مدرسه متوسطه سیروس خوی 1312 شمسی. كلاس هفتم و هشتم- منبع: سایت توروز و مجله خوی نگار
جهانگیر میرزا در سال 1298 هـ.ش  موفق به تأسیس نخستین مدرسه دولتی به نام سیروس در خوی شد. دبستان دولتی سیروس فعلاً باقی و به نام خسروی نامیده می­شود. موسی نقیبی ، مجدداً دبستانی به نام (نوبر ترقی) دایر کرد. در سال 1298 ش مؤید که رئیس گمرک خوی بود. برای پیشرفت فرهنگ ریاست افتخاری آن را نیز قبول نمود، و به پریشانی وضع معارف این شهر خوی خاتمه داد.

مدرسه دولتی - سیروس خوي 1298ش 
دانشکده های مدیریت در مونترال ( Business Schools)  
در شهر مونترال ۳ تا مدرسه و دانشکده مدیریت وجود دارد که هر کسی که رشته مدیریت خونده باشه آرزوشه که حتی شده یک روز هم این دانشکده ها و مدارس بازرگانی رو ببینه از بس که این ۳ تا دانشکده و مدرسه مدیریت شیک و به روز و با امکانات و تجهیزات غیر قابل وصف هستند.
این سه تا مدرسه و دانشکده مدیریت وابسته به دانشگا های «مک گیل» «کنکوردیا» و «مونترال»می باشند و هر کدام اسامی جدایی نسبت به دانشگاه مادر دارند:
۱- دانشکده مدیریت دزوتل - دانشگاه مک گیل        

دانشکده های مدیریت در مونترال ( Business Schools) 
ما حاشیه‌نشین هستیم.  
ما حاشیه‌نشین هستیم. مادرم می‌گوید: «پدرت هم حاشیه‌نشین بود، در حاشیه به دنیا آمد، در حاشیه جان کند و در حاشیه مرد.» من هم در حاشیه به دنیا آمده‌ام ولی نمی‌خواهم در حاشیه بمیرم برادرم در حاشیه بیمارستان مرد. خواهرم همیشه مریض است. همیشه گریه می‌کند، گاهی در حاشیه گریه، کمی هم می‌خندد. مادرم می‌گوید: «سرنوشت ما را هم در حاشیه صفحه تقدیر نوشته‌اند.» و هر شب ستاره بخت مرا که در حاشیه آسمان سوسو می‌زند به من نشان می‌دهد. ولی من می‌گویم:

ما حاشیه‌نشین هستیم. 
شیر و خورشیدسرخ یا هلال احمرایران  
شیر و خورشیدسرخ یا هلال احمرایران 
مهم خدمتی است که این نهاد جهانی به انسانها انجام میدهد. فقط در ایران ما سالهاست که بر سر اسامی در حال کلنجار رفتنیم و  اصل قضیه در مرحله دوم است . مثل پیشاهنگی که سی سال فراموش شده بود و با نام پیشتازان به میدان آمد . ولی در راه اندازی همه این سازمانها آمارها برایمان مهمند نه چیز دیگر چون همه مدارس بر سر مسابقه ای از تعداد آمار در فعالیت های مختلف با هم در حال مسابقه اند ولی در نیل به اهداف در بیشتر موارد کار ه

شیر و خورشیدسرخ یا هلال احمرایران  
مدرسه اینترنتی خواندن» آغاز به کار کرد...  
 
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به نقل از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، امین متولیان، معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد، از آغاز به کار «مدرسه اینترنتی خواندن» خبر داد و گفت: هدف از راه‌اندازی این دوره، آموزش فراگیر کتابداران است. محتوای اصلی آموزش‌های برنامه‌ریزی شده در این مدرسه، به مقوله خواندن و موضوعات مرتبط با آن معطوف است؛ و تمامی کتابداران نهادی می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنن

مدرسه اینترنتی خواندن» آغاز به کار کرد... 
شیوه مطالعه ی کتاب کنکوری از نظر کاظم قلم‌چی  
شیوه مطالعه ی کتاب کنکوری از نظر کاظم قلم‌چی
حالا که می‌خوای برای ادامه مسیر برنامه‌ریزی کنی پیشنهاد می‌کنم اول میزان تسلط خودتو توی کتاب های مختلف ارزیابی کن. بر اساس کارنامت تو آزمون های کانون و امتحانات مدرسه ،پنج نوع کتابو تشخیص بده و بعد تصمیم بگیر که برای هر نوع از کتاب ها چگونه مطالعه کنی.
حالا به معرفی این 5 سطح کتاب می‌پردازم.
سطح اول: نقاط قوت پایدار
نقاط قوت پایدار مربوط به کتاب هایی که شما چند ساله در اونها قوی هستی . پایداربود

شیوه مطالعه ی کتاب کنکوری از نظر کاظم قلم‌چی 
اول هفته تون به خیر  
 
دیروز :
ارسال گزارش کار اخلاق ورزشی به اولیا و تقاضای تکمیل وادامه فعالیت ها توسط اولیا
استارت بهره گیری از توان اولیا در اداره کتابخانه با ارسال فرم ها به منازل
برگزاری جلسه مشترک انجمن اولیا با کلیه پرسنل مدرسه و شورای انجمن شهرستان در اردوگاه شهید صدوقی چشمه علی
امروز:
برگزاری مانور زلزله و آموزش کنترل آتش با حضور آتش نشانان خوب شهرستان در مدرسه واحرای برنامه مفیدشان برای بچه ها
شروع ثبت نام کلاس های قرآن کانون معراج
ادامه توزیع شیر ک

اول هفته تون به خیر 
در باره ی این ایده نظر بدین  
ما روی اینکه چطوری باید آلودگی هوا رو از بین ببریم فکر کردیم البته نه تمام آلودگی ها رو.
به این نتیجه رسیدیم که:
ما باید از گاز هیدروژن به جای بنزین استفاده کنیم تا به جای گاز کربن دی اکسید آب از توی لوله اگزوزماشین بیاد بیرون که با این مشکل مواجه شديم:
دانشمندان با تحقیقاتی که انجام دادند به این نتیجه رسیدند که گاز هیدروژن در هر باک بنزینی یا در هر ظرفی بعد از مدت کوتاهی به هوا میروند..
ما وبچه های مدرسه در کشور غنا به صورت کاملا اتفاقی این اید

در باره ی این ایده نظر بدین 
مدرسه طبیعت  
 
 
 
خبرگزاری میزان: مدیرکل آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، از راه‌اندازی  60 مدرسه طبیعت طی 2 سال اینده در 5 مقطع پیش دبستان، ابتدایی اول، ابتدایی دوم، متوسطه اول و متوسطه دوم دخترانه و پسرانه خبر داد که قرار است در مناطق هیرکانی، زاگرس، ارسباران، خلیج فارس عمانی و ایلام تورانی ایجاد شود.
محمد درویش در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی میزان، با اشاره به فعالیت مدرسه طبیعت در خراسان رضوی اظهار کرد: تفاهم نامه‌ای با وزارت آمو

مدرسه طبیعت 
همه ی چيزهايي كه بايد درباره استرس شب امتحان بدانيد  
اگر جزو كنكوری‌ها هستید یا دوران امتحانات مدرسه یا دانشگاه را سپری می‌كنید و استرس فراوانی دارید باید به‌دنبال راه‌حلی برای درمان این حالت خود باشید تا بهترین نتیجه را از تلاش‌های خود به‌دست آورید.زندگی جدید

همه ی چيزهايي كه بايد درباره استرس شب امتحان بدانيد 
مواد  
عباس عصرها می رود برای پدرش مواد می گیرد. پدر او را می زند، و مجبورش می کند که برود. عباس به دیوار حیاط مدرسه تکیه داده و این ها را برایم می گوید. مادر عباس جداشده و از روستا رفته است. امشب عباس برای خواب، جاندارد. پدر غیب اش زده. دایی گفته فقط روزها بیا خانه ی ما. عمو هم معتاداست، و کتک اش می زند. این است که عباس امشب بی جا مانده. توی دلم می گویم: "برا چی به دنیا اومدی عباس." عباس نگاهم می کند. خجالت می کشم. قضیه را برای رییس انجمن توضیح می دهم. می گوید:

مواد 
متن سرود المپیاد درون مدرسه ای  
 متن سرود المپیاد درون مدرسه ای
 
 
مهر خدا در دل من، هرچه توان در تن من
بوسه به خاکت بزنم، ایران من ای وطنم
با یاد حق با عشق تو، من پهلوانی می کنم
در ورزش و دانش تورا، نامی جهانی می کنم
*************************************
نام خدا هست به لب/ رسم، مرام است و ادب/ درشب پیروزی و در روز شکست
دانش اگر باشد و نیروی تنم/ پرچم تو در همه جا دست من است
ما همدل ما همراه با شور و با ایمان
یک صدا می خوانیم جاویدان ای ایران
تا وقتی، که قران، باشدهمراه ما
تحصیل و تهذیب و ورزش هست

متن سرود المپیاد درون مدرسه ای 
برید کنارجیگری نشید!!  
به نام اونی که یگانه شاه قلبموقلبتست...
سلام به روی ماه همتوووون!!خوبین؟خوشین؟سلامتین؟
وااااای..دلم خعلی تنگ شده بود واسه حسو حال نوشتن و اینجا :)
گفتم بعد ازچن هفته یه دسی به سرو گوش اینجا بکشم بدبخ پوسید از سرنزدن و پست نذاشتن!
البته ناگفته نماند که گاهی اوقات سر میزدما ولی حال و حوصله و حس تایپ کردن نبود..
به عبارتی تنبلی میکردم...
+
خب خببب
اول از همه...فرارسیدن ماه محرم رو به همتون تسلیت میگم...
توی این شبای قشنگ منم دعا کنید...التماس دعا...
امیدو

برید کنارجیگری نشید!! 
تعرض به دانش آموز ۱۲ ساله در جنوب تهران  
راننده سرویس مدرسه‌ای در جنوب تهران به اتهام آزار و اذیت دانش‌آموزی ١٢ ساله در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. او پیش از این با صدور حکم اعدام در دادگاه بدوی در یک قدمی چوبه‌دار قرار گرفته اما با رد این حکم در دیوان عالی کشور از مرگ رهایی یافته بود.

تعرض به دانش آموز ۱۲ ساله در جنوب تهران 
سکه ای برای زنگ زدن  
دنبال سکه می گردم
می خواهم به گذشته ها زنگ بزنم
به روزهای خوب
به دل های بزرگ
به جوانی مادرم
به جوانی پدرم
به کودکی که کوچه ها را خاطره کرد
می خواهم زنگ بزنم
به دوچرخه ی خسته ام
به مسیر مدرسه ام که خنده های مرا فراموش کرده
به نیمکت های پر از یادگاری مهر
به زمستانی که با زمین قهر نبود
به چراغ نفتی رنگ و رو رفته ای که همه ی ما را با عشق دور هم جمع می کرد
اما می دانم آن خاطره ها از آن محل کوچ کرده اند
می دانم هیچ سکه ای در هیچ گوشی تلفنی دیگر مرا به آن رو

سکه ای برای زنگ زدن 
راه سعادت  
بچه های شورای دانش آموزی هنوز کارمی کنند. زنگ های تفریح کتاب خانه یا همان انباری را بازمی کنند. دانش آموزان می روند کتاب می خوانند، کتاب می خرند، عدسی می خورند. تا حالا علاوه بر عدسی، لبو و مل ملی و شیر کاکائو هم فروخته اند. چهل بسته گل رس هم رییس انجمن خریده است، گذاشته ایم گوشه ی کتاب خانه برای زنگ گل بازی بچه ها. خیرین کمک کرده اند تا انباری را سر و شکلی بدهیم. به موش های انباری گفته ایم بی خشم و خشونت محل را ترک کنند. حسن و مادرش زحمت اصلی را در

راه سعادت 
برگزاری مانور زلزله در آموزشگاه شهید بمپوری  
با صلوات برمحمد و آل محمد در تاریخ 94/09/08 در آموزشگاه شهید بمپوری مانور زلزله با هماهنگی همه کلاس های درس آموزشگاه در ساعتی مقرر برگزار گردید که جلسه توجیهی آن در صبحگاه توسط مدیر آموزشگاه گرفته شد و دقیقه و ساعت زلزله مشخص شد ، با نواخت زنگ مدرسه دانش آموزان و همکاران ساعی این آموزشگاه مانور مربوطه را اجرا کردند.

برگزاری مانور زلزله در آموزشگاه شهید بمپوری 
حسن رحیمی نوجوان سیاستمدار  
متولد بجنوردم؛روز پدافند غیر عامل روز و ماه تولدم«1379/08/05»امیدوارم روزی زورگویی های کشور های قدرتمند و کدخدایی آنها بر جهان به اتمام برسد.دانش آموز هستم و در دبیرستان شهید آل نبی مشغول به تحصیلم و همزمان با درس خواندنم در مدرسه در حوزه علمیه امام صادق(ع)بجنورد هم مشغول به فعالیتم،میخواهم در آینده شیخی سیاسی و سیاستمدار شوم.من باور به خداوند یکتا دارم به حضرت محمد(ص)و علی(ع) نوادگانش به124000پیامبر اعتقاد دارم از آدم و موسی و عیسی تا امام زمان م

حسن رحیمی نوجوان سیاستمدار 
به اطلاع کلیه علاقمندان به رشته کیوکوشین کاراته میرساند :  
بنام خدا
مدرسه کاراته شادگان
زیرنظر مربی ومعلم ارشد کیوکوشین کاراته شادگان
سایکوشیهان فواد کاظمی
مکان: استادیوم تختی- سالن اختصاصی کاراته
زمان: شنبه دوشنبه چهارشنبه
مدرسه کاراته شادگان از ساعت18/00 الی 19/30
جوانان و بزرگسالان از ساعت 19/30 الی 21/00
پیشکسوتان روزهای فرد (یکشنبه سه شنبه پنجشنبه) از ساعت 19/30 الی 21/00

به اطلاع کلیه علاقمندان به رشته کیوکوشین کاراته میرساند : 
تستی یا تشریحی ؟؟؟مسئله این است!!!!!!!!!!!!  
اقا بچه ما معدلش 20 خیلی قویه، مگه میشه کسی معدل 18 یا 19 بگیره تو مدرسه حتی در امتحان نهایی کنکور خراب کنه؟مگه میشه مگگه داریم؟!!!بله هم میشه، هم داریم.اونم نه چند تا بلکه خیلی، دوستان کسی که تست زنی خوبی دارد قطعا تشریحی خوبی هم دارد،یا حداقل با کمترین تمرین تشریحی نویسی خوبی می شود، اما عکس ان لزوما درست نیست میدونید چرا؟از امتحان نهایی میگم

تستی یا تشریحی ؟؟؟مسئله این است!!!!!!!!!!!! 
معرفی کوتاه رشته ی علوم و معارف اسلامی  
مقام معظم رهبری (مدظله العالی) :اگر برای من میسور بود، همه فرزندان خودم و کسانی را که به آنها دسترسی داشتم و یا با من مشورت می کردند ، توصیه می کردم که در چنین مدرسه هایی تحصیل کنند.
مقام معظم رهبری:این مدرسه (علوم و معارف اسلامی ) به نظر بنده یکی از ابتکارات بسیار خوب و خیلی مفید و راهگشا بود و ان شاء ا... که ادامه پیدا کند . 
مقدمه:رشته علوم و معارف اسلامی یکی از چهار رشته ی نظری مصوب آموزش و پرورش است که مجوز راه اندازی آن منحصراً از سوی شورای عال

معرفی کوتاه رشته ی علوم و معارف اسلامی 
احساس مسئولیت معلمی در تعلیم و تربیت اسلامی  
احساس مسئولیت معلمی در تعلیم و تربیت اسلامیقیمت:40000ریال
این مقاله در 19 صفحه گرد آوری شده است. این مقاله مشابهی در اینترنت ندارد. بهترین مقاله جهت ارائه در جشنواره فرهنگیان بسیجی می باشد. در تنظیم این مقاله تمامی نکات نگارشی طبق بخشنامه ارسالی آموزش و پرورش رعایت شده است. چکیده : در مكتب تعلیم و تربیت اسلام فراگیری علم و دانش همراه با تهذیب و تربیت دینی هدف رسالت نبوی شمرده شده و برای تحصیل علم نه محدودیت زمانی دارد و نه مكانی و از نظر معلم مر

احساس مسئولیت معلمی در تعلیم و تربیت اسلامی 
محمد  
محمد یک سال و پنج ماهه ی مان نمی گذارد بنویسم. مجبورم توی مینی بوس مدرسه بنویسم. کامپیوتر را که روشن می کنم. می آید سمت ام. غفلت کنم، کیس را خاموش می کند. بلندش می کنم می نشانمش  روی میز کامپیوتر، دکمه ی مانیتور را خاموش می کند. او خاموش می کند من روشن می کنم. او خاموش می کند من روشن می کنم. توی چشم هایم خیره می شود و خاموش می کند. بالاخره من از خیر نوشتن می گذرم. علی هم همین طور بود. کلا این دو بچه ماموریت ویژه دارند از بروز و ظهور یک نویسنده ی معاصر

محمد 
یک مادر  
ریحانه ی کلاس اولی می گوید: "خواب دیدیم مادرمان خواب است. خروپف می کرد. شیطان آمد مادرمان را بکشد. ما خواستیم بیدارش کنیم. هر کار کردیم بیدارنشد. توی دل مان یاد خدا افتادیم. خدا آمد. اما شیطان دست خدا را قطع کرد." وحشت می کنم. می گویم: "ریحانه باز هم از این خواب ها دیدی بیا برایم تعریف کن." سرش را تکان می دهد، و می رود سر کلاس. زنگ تفریح می آید پیش ام. توی حیاط هر جا می روم، دنبال ام می آید. بالاخره می گوید: "آقا، شما با ما کار داشتین؟" می گویم: "نه." می گوی

یک مادر 
تعرض راننده سرویس به دانش آموز 12 ساله پس از نشان دادن فیلم مستهجن  
خبرگزاری فرهنگیان:
راننده سرویس مدرسه‌ای در جنوب تهران به اتهام آزار و اذیت دانش‌آموزی ١٢ ساله در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. او پیش از این با صدور حکم اعدام در دادگاه بدوی در یک قدمی چوبه‌دار قرار گرفته اما با رد این حکم در دیوان عالی کشور از مرگ رهایی یافته بود.

تعرض راننده سرویس به دانش آموز 12 ساله پس از نشان دادن فیلم مستهجن 
مدرسه شاهد به وقت نیمه آذر  
اقبال عمومی بچه ها در مشترک شدن در مجله جوانه نضج گرفت.
کمپین تمیز نگه داشتن محیط زندگی با امضای طومار در یک حرکت خودجوش.
بهره گیری از استاد پژند بابت شیوه ی تست زنی در دو کلاس.
جلسه کلاسی خانم شهمیرزادی
جلسه شورای دانش آموزی با معاونت پرورشی
بازگشت تقوی ،زائر کوچولوی ما از مراسم اربعین در کربلا

مدرسه شاهد به وقت نیمه آذر 
به اسم نوسازی و به قیمت هویت‌زدایی  
به اسم نوسازی و به قیمت هویت‌زدایی
متن این نامه را در گروه های تلگرام مطالعه کردم . باتوجه به موضوع مطلب بیجا ندیدم در وبلاگ منعکس کرده شاید به این شکل اهالی دلسوز  فرهنگ شهرضا موضوع را پیگیری نمایند .
****************************************************************************
«سخنی با مسئولان شهرضا»به اسم نوسازی و به قیمت هویت‌زدایی.روز گذشته در گشت و گذاری که در کوچه‌های قدیمی شهر داشتم، متاسفانه مشاهده کردم که دیوارهای مدرسه «ملک» و بخشی از کلاس‌های آن تخریب شده است ـ

به اسم نوسازی و به قیمت هویت‌زدایی 
احترام تربت امام حسین (ع)  
خداوند تربت حضرت سیدالشهدا (ع) را عزیز و گرامی داشته و برای آن ارج واحترام زیادی قابل شده است و خاك كربلا را قسمتی از زمین بهشت دانسته است كربلا گهواره نیكی ها و برك تها است
كربلا پناهگاه وارستگان و آرامگاه سرور جوانان بهشتی و مدرسه خویشتنداری و ارزشهای انسانی است كه حتّی بر كعبه شرافت دارد و خاك آن درمان هر دردی است و همه این ویژگیها از حرمت و مقام والای امام حسین (ع) سرچشمه گرفته است علمای پیشین برای زمین كربلا احترام بسیار زیادی قابل بودند

احترام تربت امام حسین (ع) 
جذب تدریجی نیروهای پیش دبستانی و خرید خدمت گیلان طی 5 سال آینده  
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خبر داد:
جذب تدریجی نیروهای پیش دبستانی و خرید خدمت گیلان طی 5 سال آینده
ایلنا: مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: طی 5 سال آینده 23 درصد از فرهنگیان گیلان بازنشسته می شوند و به تدریج نیروهای پیش دبستانی و خرید خدمت بر اساس نیاز ، سابقه و مدرک تحصیلی جذب خواهند شد.

به گزارش ایلنا، مهدی حاجتی در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اهمیت کمک نهادها و دستگاه های اجرایی به آموزش و پرورش ، اظهار داشت : براساس قانون، و

جذب تدریجی نیروهای پیش دبستانی و خرید خدمت گیلان طی 5 سال آینده 
دست شویی پرنده ها  
یکی دو تا پرنده ی زبل شب ها توی سقف مسجد روبه روی مدرسه می خوابند. جای خواب شان روی سر صف اول نماز جماعت مان است. همان جا می خوابند، و همان جا هم تا صبح بی تربیتی می کنند. یکی از دانش آموزان که توی صف اول نشسته به کنارش اشاره می کند، و می گوید: "آقا، این جا دست شویی پرنده هاست." جای دست شویی پرنده ها توی صف اول به اندازه ی یک نفر خالی است. بین دو تا نماز مساله می گویم. رساله را برمی دارم. رسیده ایم به احکام تخلی و جاهایی که تخلی حرام است. می گویم: "آقا جا

دست شویی پرنده ها 
علائم عفونت‌های ادراری در نوزادن  
ر
مهم‌ترین علائم عفونت ادراری در کودکان و نورادان، بروز تب‌های بدون دلیل است
 
دکتر سیدزاده  با بیان اینکه امروزه در زمینه بیماری‌های کلیوی اطفال دو مورد عفونت ادراری و سنگ‌های ادراری (سنگ کلیه و مجاری ادراری) بیش از همه شایع است، گفت: متاسفانه شیوع این دو بیماری کلیوی در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است.وی افزود: در خصوص عفونت‌های ادراری باید گفت که این نوع عفونت‌ها یا در سنین قبل از مدرسه یا در دانش‌آموزان برو

علائم عفونت‌های ادراری در نوزادن 
این هفته ها:اخلاق در خیابان  
معلمین فیلم مدارس ژاپن راتماشا و مقایسه تطبیقی کردند.(فاصله مدرسه مابا مدارس ژاپن روز به روز در حال کمتر شدنه دیگران هم بیان)
کنفرانس خانم گل محمدی در شورای معلمان
با اتمام پروژه اخلاق در اماکن ورزشی از این هفته شیوه ی رفتار در خیابان را می آموزیم.

این هفته ها:اخلاق در خیابان 
اولین جشنواره عکاسی فرهنگیان استان مازندران با موضوع تربیت بدنی در مدارس  
اولین جشنواره عکاسی فرهنگیان استان مازندران

گروه آموزشی درس تربیت بدنی در نظر دارد یک دوره مسابقات عکاسی در بین کلیه همکاران فرهنگی استان  برگزار نماید . موضوع : ساعت تربیت بدنی ، المپیاد درون مدرسه ای  ، نرمش صبحگاهی ، طرح های ملی  وزارتی ، ساختار قامتی ، کانون های درون مدرسه ای

    

مقررات عمومی جشنواره         کلیه همکاران مجاز به شرکت در جشنواره  می باشند.  هر شرکت کننده مجاز به ارایه دو عکس در جشنواره می باشد.  جشنواره با رویکر

اولین جشنواره عکاسی فرهنگیان استان مازندران با موضوع تربیت بدنی در مدارس 
اجرای طرح آموزش شنا( سباح/آشنا) در دبستان غیردولتی راهیان نور شهرستان بابل  
اجرای طرح آموزش شنا( سباح/آشنا)  در دبستان غیردولتی راهیان نور شهرستان بابل
مدرسه ابتدایی غیردولتی راهیان نور پسران و دختران بابل با همکاری استخر ولی عصر ( عج) و استخر دلاوران طرح آموزش شنا ( سباح/آشنا) را از روز دوشنبه 9 آذر شروع کردند. در این طرح 30 دانش آموز دختر و 35 دانش آموز پسر شرکت دارند.

اجرای طرح آموزش شنا( سباح/آشنا) در دبستان غیردولتی راهیان نور شهرستان بابل 
تلاش برای استقرار طرح "شهاب" در تمام پایه‌های تحصیلی  
رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه باور داریم مسیر اصلی تبدیل استعدادها به نخبگی از آموزش و پرورش آغاز می‌شود گفت: امیدواریم بتوانیم طرح شهاب را در تمام پایه‌های تحصیلی مستقر کنیم، در این زمینه همه تلاش خود را بکار می‌گیریم.

تلاش برای استقرار طرح "شهاب" در تمام پایه‌های تحصیلی  
شعیه انگلیسی اسلام آمریکایی  
رحیم‌پور ازغدی: امروز "تشیع انگلیسی" می‌خواهد تفکر امام و انقلاب را نابود کند!
این استاد حوزه و دانشگاه در سخنرانی پیش از خطبه‌های جمعه تهران افزود: "تشیع انگلیسی" به اندازه وهابیت خطرناک است و در مشهد، قم، اصفهان و نجف مدرسه علمیه دارد!!
 من کی گفتم عزاداری برای حضرت محسن(ع) بدعت است؟!! چرا دروغ می‌گویید؟
 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه گفت: تشیع لندنی به اندازه وهابیت خطرناک است. امروز اینها شبکه‌های ماهو

شعیه انگلیسی اسلام آمریکایی  
داغون  
وقتی تو اوج عصبانیت یهو قهقهه میزنی و دستو تنِت میلرزه،
اون موقست که باید به کسخلِ رَدی بودنِ خودت پی ببری!
بفهمی چقد داغونی...
 
پ.ن۱: فک کردی اگه تو بخشنامه صادر کنی ما بیرون رفتن تو روزِ برفی رو ول میکنیمو میریم مدرسه؟! -__-
پ.ن۲: امروز یکی دیگه از رفیقام به سن قانونی رسید...! خیلی زور داره از همشون کوچیک تر باشی -__-
پ.ن۳: یه حالت تحوع عجیبی بهم دست میده وقتی به کارات فکر میکنم مرتیکه بی غیرت...
پ.ن۴: دلم میخواست زمین و زمانو به فحش بکشم ولی یه دفه خال

داغون 
حضور کادر اداری به جای معلم در کلاس درس برخی مدارس در ابتدای سال تحصیلی  
خبرگزاری معلم:
در توضیحات آموزش و پرورش درباره حضور کادر اداری در کلاس درس آمده است: ممکن است تعداد اندکی از کلاس‌ها به دلیل جابه‌جایی معلمین و جایگزینی آنها به صورت غیر موظف، چند روزی در ابتدای سال تحصیلی توسط کادر اداری مدرسه اداره شوند.

حضور کادر اداری به جای معلم در کلاس درس برخی مدارس در ابتدای سال تحصیلی 
زندگی نامه سوسای اویاما بنیانگذار فقید کیوکوشین کاراته  
زندگی نامه سوسای اویاما بنیانگذار فقید کیوکوشین کاراته
 ▪ ۱۹۲۳: ماسوتا اویاما که بعداً به لقب سوسای سازمان جهانی کیوکوشین کای‌کان‌کاراته دست یافت در ۲۷ جولای ۱۹۲۳ میلادی در کره متولد شد. 
▪ ۱۹۲۵: اویاما توسط والدینش به منزل خواهرش در منچوری فرستاده شد.  ▪ ۱۹۳۶: اویاما وارد مدرسه‌ای در سئول شد. در همین حین شروع به یادگیری کمپوچینی کرد و پس از دو سال تمرین به دان یک ارتقا پیدا کرد.  ▪ ۱۹۳۸: ماس اویاما وارد مدرسه هوائی یاماناشی (Yamanashi) ژاپن

زندگی نامه سوسای اویاما بنیانگذار فقید کیوکوشین کاراته 
مسابقه  
سلام 
من یه مسابقه ساختم که چند تا مرحله دار ه
زود ثبت نام کنین 
اگر برنده بشید چند تا جایزه داره که کاملا رایگانه 
1برای بلاگفایی ها :1کد موس به دلخواه2-چند تا آیکن به دلخواه3-کد قالب به دلخواه (خاص)
برای میهن بلاگی ها:1-کد موس به دلخواه 2-کد بالابر 3-کد قالب به دلخواه (خاص)و هرچی ب جز لوگو بخوان
حالا زود ثبت نام کنید 
زمان شروع مسابقه :تا 25آذر هرکسی میخواد ثبت نام کنه تو نظرات خصوصی بفرسته 1بعد میرو تو لیت شرکت کننده ها 
همین دیگه من برم لباسام بپوش

مسابقه 
اخبار  
اولین جشنواره عکاسی فرهنگیان استان مازندران
گروه آموزشی درس تربیت بدنی استان مازندران در نظر دارد یک دوره مسابقات عکاسی در بین کلیه همکاران فرهنگی استان برگزار نماید . موضوع : ساعت تربیت بدنی ، المپیاد درون مدرسه ای ، نرمش صبحگاهی ، طرح های ملی وزارتی ، ساختار قامتی ، کانون های درون مدرسه ای
مقررات عمومی جشنواره :کلیه همکاران مجاز به شرکت در جشنواره می باشند. 
هر شرکت کننده مجاز به ارایه دو عکس در جشنواره می باشد.
جشنواره با رویکرد عکاسی

اخبار  
قازاق ماقال-ماته لده ر  
638- بال-ق ته ره ک^دی ، ه ر ه ره ندی سو،یه دی.
639- بئله تئنئک^ بئر توع-ز ، بئلمه یتئنئک^ توقعان توع-ز.
640- کوپتئک^ بئری - به تتئک^ ( کوتتئک^ ) کاری. 
641- یه سئز ءو،ی - کیه سئز ءو،ی.
642- س اباقتی ینه - ساتئمه ن. 
643- ه ر ته ک^ئن ویلاماعانن-ک^ تئرلئکپه زایا ، ه لئن ویلاماعانن-ک^ ه رلئگی زایا.  
644- ه ردی که به نه ک ئشئنده تانی .
645- ته کتی سوزدئک^ توره سی -ته رمه.
646- قو،ل قو،ت-رسا قو،د-ققا سیه دی. 
647- او^لیه قو،دای دا ه مه س ، قو،دایدان ب-لای دا ه مه س.
648- یتکه تو،به ک ، ه ستئگ

قازاق ماقال-ماته لده ر